Warsztaty pisania tekstów analitycznych (20 I)
Data dodania: 2017-01-17

Ośrodek Myśli Politycznej i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie zapraszają na warsztaty pisania tekstów analitycznych, które odbędą się 20 stycznia (piątek) w godzinach 10.00-19.00.

Warsztaty poprowadzi Jakub Groszkowski, analityk Ośrodka Studiów Wschodnich. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie studiował również slawistykę oraz na Studium Europy Wschodniej UW. Przez rok przebywał na stypendium na Uniwersytecie Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy. Przed rozpoczęciem pracy w Ośrodku Studiów Wschodnich był dziennikarzem Polskiego Radia.

Program warsztatów:

10:00-12:00 - Przygotowanie do pisania analizy. Dyskusja z uczestnikami warsztatów, podczas której wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania:
Jak znaleźć temat na analizę w szumie informacyjnym? Jak oddzielić informację istotną od nieistotnej? Jak sformułować pytania analityczne oraz tezy, które na nie odpowiedzą? Czym się różni tekst naukowy od analitycznego? Jak napisać analizę w taki sposób, aby trafiła do najważniejszych osób w państwie?

12:00-15:30 - Czas na pisanie próbek tekstów analitycznych (max. 3500 znaków) na temat nominacji Rexa Tillersona na sekretarza stanu USA

17:00-19:00 - Dyskusja nad gotowymi tekstami.

Uczestnicy warsztatów są proszeni o wcześniejsze zapoznanie się z anglojęzycznymi informacjami dotyczącymi Rexa Tillersona (w szczególności nt. jego powiązań z Rosją) oraz z reakcjami na jego nominację. W przygotowaniu się do warsztatów pomoże też lektura analiz OSW dostępnych na stronie www. osw.waw.pl.

Warsztaty przygotowane w ramach projektu Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie 2016-2018, współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej 

Zapisy: