Nowość: Anatomia nazizmu
Data dodania: 2017-04-10

Anatomia nazizmu

Co kierowało ludźmi popierającymi nazistowski reżim? Jaka była geneza nazistowskiej ideologii i jak uzasadniano przed masami jej słuszność? Czy nazizm popierano „z wiary”, czy „z konieczności”? Jak wyglądał codzienny terror wobec podbitej przez Niemców ludności? Jak Niemcy rozliczyły swą nazistowską przeszłość? Na te i na inne pytania odpowiadają w zamieszczonych w tym tomie tekstach pracownicy krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, uwzględniając także tematy często pomijane w opisie totalitarnej III Rzeszy Niemieckiej.

3. tom wydany w serii Z archiwów II wojny światowej

pod redakcją Filipa Musiała

168 stron, miękka oprawa, cena wraz z VAT i przesyłką 25 zł, zamówienia: http://omp.org.pl/ksiazka.php?idKsiazki=329, sklepik@omp.org.pl
ISBN 978-83-64753-62-6 

*** 

Polecamy także:
- Naród w niewoli - http://omp.org.pl/ksiazka.php?idKsiazki=278
- Zagłada II Rzeczypospolitej - http://omp.org.pl/ksiazka.php?idKsiazki=291

Książki można nabyć w promocyjnej cenie 45 zł wraz z przesyłką - zamówienia: sklepik@omp.org.pl (hasło: Seria - Z archiwów II wojny światowej).

Proponujemy również zakup 8 wybranych książek z obu serii wydawanych przez OMP i IPN - druga to Z archiwów bezpieki. Nieznane karty PRL (http://omp.org.pl/ksiazki.php?idKsiazkiSerieSpis=11) - w cenie 100 zł wraz z VAT i przesyłką. Zamówienia prosimy wysyłać na adres sklepik@omp.org.pl, z podaniem adresu wysyłki oraz wybranych 8 książek. Ilość egzemplarzy w promocji ograniczona.